Barcelona News
Mirë se Vini në forumin e klubit Fc Barcelona

Për ndonjë problem na kontaktoni në adresseat

blunt.jaoo@hotmail.com , adoniscooleri@hotmail.com
Barcelona News
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barcelona News

BLAUGRANA
 
ForumPortaliGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi
Partneret:WWW.ACMILAN-INFO.TK

 

 Laporta: E meritojmë titullin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
messi10
Super Moderator
Super Moderator
messi10

postime : 264
Join date : 16/04/2010

Laporta: E meritojmë titullin Empty
MesazhTitulli: Laporta: E meritojmë titullin   Laporta: E meritojmë titullin Icon_minitimeMon May 17, 2010 8:00 am

Laporta: E meritojmë titullin F.0517111601373_m
Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka deklaruar se skuadra e tij e meriton plotësisht titullin e 20-të në histori të klubit, pasi Barcelona ‘copëtoi’ Valladolidin në ndeshjen e fundit të La Ligas për këtë sezon.
“Ne e meritojmë atë. Ishte kampionati më i nxehtë në histori dhe Barcelona e fitoi atë. Lojtarët dhe trajnerët kanë bërë atë që duhej bërë. Sot ne u varëm nga vetvetja, ashtu siç duhej të ishte dhe nuk shikuam diku tjetër”.
“Ndeshja shkoi aq mirë për ne dhe ne vërtet u kënaqëm. Ne ndjemë kënaqësi të madhe në lozhën VIP, por unë u përmbajta, sepse presidenti i Valladolidit vuajti, për shkak se skuadra e tij nuk arriti të mbijetojë”.
“Unë i kam dhënë këtij klubi vitet më të mira të historisë. Unë erdha te Barcelona për t’i bërë të lumtur tifozët. Ne e kemi ditur se të bëmat tona do të shndërroheshin në këso lloj arritjesh. Është si rezultat i një modeli që punoi dhe na ndoqi duke u konsideruar klubi më i fortë në botë. Tani duhet të vazhdojmë me të njëjtat hapa”, tha Laporta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Laporta: E meritojmë titullin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Barcelona News :: BFC News :: Barca Lajme-
Kërce tek: