messi10

postime : 264
Join date : 16/04/2010

Barcelona ruan kreun Empty
MesazhTitulli: Barcelona ruan kreun   Barcelona ruan kreun Icon_minitimeSun Apr 25, 2010 4:59 am

Barcelona ruan kreun F.0424200551518_m
Barcelona u është rikthyer fitoreve pas disfatës së mesjavës ndaj Interit, duke mposhtur me rezultat 3-1 ekipin e fundit në tabelën e kampionatit spanjoll, Xerez, për të forcuan kështu edhe kreun.
Jeffren Suarez i dha epërsinë e hershme ekipit vendas (13’) para se Thierry Henry ta dyfishojë atë në minutën e 24-të. Por vetëm një minutë më pas Mario Bermejo arriti të ngushtojë disavantazhin e ekipit mysafir.
Në pjesën e dytë Zlatan Ibrahimovic shënoi golin e tretë duke vulosur kështu fitoren e cila e mban kampionin e Spanjës me katër pikë epërsi ndaj rivalit të vetëm për titull Real Madridit. Mbretërit mund ta rikthejnë në vetëm një pikë diferencën nëse sonte më vonë shënon fitore ndaj Real Zaragoza.
Në prag të ndeshjes së të mërkurës ndaj Interit në Ligën e Kampionëve, trajneri Pep Guardiola zgjodhi të luajë me ekipin e rregullt por me Lionel Messi dhe Gerard Pique që qëndruan në stol. Të dy u kyçën në lojë vetëm në pjesën e dytë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
v1n1

v1n1

postime : 12
Join date : 18/04/2010

MesazhTitulli: Re: Barcelona ruan kreun   Barcelona ruan kreun Icon_minitimeSun Apr 25, 2010 7:46 am